Гортензія – незвичайна квітка, що гідна вашої уваги
Ще зовсім недавно про гортензію знали лише люди, які захоплюються квітами. Зараз про цю квітку вже знає багато хто, тому що гортензія стала популярною рослиною у флористів. Не всі знають назву, але кожен бачив гортензію. З неї роблять монобукети та барвисті мікси для особливих випадків. Достатньо поставити в букет навіть одну квітку гортензії, щоб композиція набула особливого шику та святкового вигляду.
Значення квітки
Мова квітів універсальна! Адже за допомогою квітів можна не лише привітати зі святом, а й освідчитися в коханні, нагадати про почуття, виявити подяку, прихильність, вибачитися або фліртувати. Гортензія в цьому сенсі дуже промовиста: вона символізує любов і говорить про вишуканість тієї, кому піднесли квітку. Вона також служить знаком дружби, добродушності та добрих стосунків. Вибирайте саме гортензію, щоб показати особливе ставлення до людини, якою дорожите.
Є ще одне позначення гортензії – багатство, добробут. І це не дивно: квітка настільки розкішна, що будь-який букет миттєво перетворюється і набуває помпезного, урочистого вигляду. Супроводьте вручення букета гортензій побажанням достатку – і воно обов’язково здійсниться!
Гортензія несе потужний посил добра, тепла, наповнює будинок радістю та позитивною енергією. Ці квіти вважають за краще дарувати рідним, близьким друзям, усім тим, з ким є тісний емоційний зв’язок.
Про гортензію
Цей вид рослин дуже різноманітний в палітрі кольорів, але в будь-якому випадку всі відтінки ніжні, легкі, повітряні. Ви можете вибрати рожеві, білі, блакитні, бузкові або сині гортензії. Розпущена квітка має значний діаметр, саме обсяг викликає таке захоплення і замилування. З цієї причини за допомогою букета гортензій вважають за краще говорити про сильні почуття та емоції, що переповнюють закохане серце.
Дивовижний факт: за колір гортензії відповідає не природа, а людина! Залежно від кислоти ґрунту, в якому росте квітка, вона набуває того чи іншого кольору. Таким чином в результаті дій квітника навіть протягом одного сезону цвітіння можна досягти різного забарвлення гортензії. Справжня магія!
Символіка кольору
До вибору букета можна підійти з особливою ретельністю, орієнтуючись на мову квітів. Якщо ви вирішили, що хочете подарувати саме гортензію, залишилося визначитися із відтінком. Отже, що символізує кожен колір?
- Білий традиційно говорить про легкість відносин, чистоту намірів.
- Блакитний підкреслить високу самооцінку прекрасної дами. Це гарний спокійний колір.
- Бузковий можна вибрати для дівчини скромної, тихої, щирої. Це також колір надії.
- Синій – загадковий та оригінальний. Гортензії цього кольору можна вибрати для неординарної особи, дами творчої, індивідуальної.
- Рожевий – однозначно скаже про ніжні почуття, романтичність, симпатію та любов.
Коли та кому дарують гортензії
Познайомившись із символікою цієї квітки, стає зрозуміло кому і в яких випадках її можна презентувати.
Гортензія буде доречною на творчому вечорі, ювілеї, весіллі. Таку композицію можна вручити коханій у момент освідчення в коханні чи на річницю. Букет з однієї гортензії чудово виглядатиме на першому побаченні або як подарунок юній дівчині. Випускний, 8 березня, день святого Валентина, сімейна дата, день матері – ось ідеальні приводи для букету гортензій. Він підходить жінкам абсолютно різного віку! Гортензії можна подарувати і молодшій сестрі, і мамі, і бабусі, і коханій дружині або нареченій.
Як доглядати букет з гортензій
Гортензії здатні простояти досить довго, радуючи та зачаровуючи свою володарку. Однак є деякі нюанси у догляді за таким букетом. Запам’ятайте кілька порад від наших флористів, ці правила продовжать життя вашому подарунку.
- Букет потрібно якнайшвидше доставити адресату і помістити у вазу – гортензія дуже чутлива до відсутності води. Якщо можливо, транспортуйте гортензію з вологими паперовими рушниками, якими варто обернути зрізи рослин.
- Сік гортензії дуже клейкий. Він здатний закупорити у стеблі пори рослин, що буде перешкоджати надходженню води. Безпосередньо перед встановленням квітів у вазу підріжте стебло, розщепивши його в декількох місцях гострим ножем (не ножицями). Розсувати зріз не потрібно, щоб не надломити і не зашкодити. Підрізати стебла можна під струменем води, щоб у клітини рослини не потрапило повітря.
- Видалить все листя, яке опиниться під водою, щоб уникнути процесів гниття.
- Гортензія любить прохолоду та вологість. Потрібно забезпечити букету захист від спеки, сонця та протягів.
- Змінюйте воду у вазі щодня.
Деякі сорти гортензії можуть не в’янути, а перетворюватися на гарний сухоцвіт, який виглядає досить екзотично та вишукано. У такому вигляді його можна залишити на багато місяців.
Ви можете зустріти гортензію у нашому каталозі весь сезон цвітіння цієї рослини. Букети з гортензіями – одні з найрозкішніших та найкрасивіших! Переходьте у спеціальний розділ і вибирайте композицію, що найбільш сподобалася.