День народження, 8 березня, ювілей або романтична зустріч. Що подарувати дівчині? Звичайно, квіти!
А чи замислювалися ви колись, звідки бере витоки ця чудова традиція? Сьогодні складно точно сказати, коли зародився звичай дарувати квіти. Існує кілька легенд, пов’язаних з ним.
Згідно з однією з них, Адам після вигнання з раю хотів порадувати сумну дружину. Вона сумувала без пишноти природи і буйства райських фарб. У пошуках розради для Єви він потрапив на красиву галявину з квітами, яка нагадувала прекрасний сад. Адам зібрав прекрасний букет і підніс його дружині. Так народилася традиція дарувати коханим жінкам квіти.
Друга легенда переносить нас в більш пізній час. Існує припущення, що в середньовіччі зрізані квіти дарували артистам театру, що прекрасно виконували свої ролі. Пелюстками та квітами засипали сцену – по закінченню вистави в знаку подяки акторів.
За часів імператорів букети збирали спеціально навчені люди. Композиції призначалися високопоставленим чинам.
Європейці давно шанували квіти і вміли за ними доглядати. Так, в кожному знатному домі неодмінно був садівник, а розкішні бенкети не обходилися без прикраси пелюстками троянд. На Русі, язичницької та християнської, довгий час не існувало традиції дарування квітів. Садівники тут з’явилися лише в XVII столітті – і тільки в царських палацах.
Сьогодні квіти дарують у всьому світі – чоловіки і жінки, друзі і начальники, з особливої нагоди чи просто для підняття настрою. Букети стали символом любові і ніжності. Традиція міцно увійшла в кожен будинок. І нам здається, це один з найпрекрасніших звичаїв!
З любов’ю до клієнтів – “Роза Закарпаття”